Vlaga u zidu sanacija uz pomoć mašina za izvlačenje vlage
Sanacija vlažnog zida je skup postupaka koji nam garantuju da će uklanjanje ili izvlačenje vlage iz zidova uspeti. Za sam objekat najveća posledica vlage u zidovima je slabljenje građevinskog materijala od kojeg su zidovi napravljeni.
Sanacija vlažnog zida ili isušivanje vlage u stanu ili kući moguće je samo nakon obavljenog temeljnog čišćenja i dezinfekcije. Kada imamo potpuno čistu prostoriju, tek tada možemo krenuti u isušivanje vlage profesionalnom opremom za isušivanje (mašina za izvlačenje vlage) ili sprovesti sušenje prirodnim provetravanjem. Mašinsko isušivanje vlage može da potraje, zavisno od količine i dubine vlage u tretiranom prostoru.
Vlaga u zidu sanacija: Pre nego što se primeni aparat za vlagu, može se primeniti prirodni postupak za isušivanje vlage uz istovremeno saniranje uzroka vlage u zidu. Međutim, za potpuno isušivanje vlage iz zidova putem prirodnog isušivanja potrebno je više meseci pa i cela godina. Rezultati prirodnog isušivanja mnogo zavise od vremenskih prilika.
Veštačko isušivanje zidova uz pomoć mašina za izvlačenje vlage ima za cilj da se znatno ubrza izvlačenje vlage iz zida. U prostorijama sa temperaturom od 20º C i sa relativnom vlažnočću vazduha od 70%, može se oduzeti do 12 g/ m³ vlage iz isušivanog prostora.
Izolacija zidova od vlage podrazumeva radnje kojima se sprečava ulaz vlage u zid i njeno zadržavanje u zidovima. Pri tome je važno znati da se saniranje vlage u zidu mora obaviti pre gletovanja i krečenja. Naime, glet masa i farba za zidove zapušavaju pore u građevinskom materijalu što znatno otežava sušenje.
Kada se namerava izvršiti izolacija zidova od vlage, veća i dublja oštećenja maltera na zidu najbolje je sanirati tako da se malter ukloni sve do čvrstog dela zida. Nakon uklanjanja kompletnog malter do zida, treba pričekati isušivanje vlage i zid tretirati posebnim materijalima za sanaciju oštećenih zidova i njihovu izolaciju od vlage.
Mnogobrojni vlasnici vikendica pokušavaju da ih prodaju ali teško mogu da dobiju novac koji su u njih uložili. Nije teško pretpostaviti da je prisustvo vlage u zidovima jedan od faktora koji odbijaju potencijalne kupce.
Vlaga u zidu sanacija – izolacija zida od vlage
Mašinsko isušuvanje vlage Novi Sad primenjuje neagresivno električno isušivanja zidova u čijoj osnovi je bežična elektroosmoza. Ova tehnologija nema zahvata na zidovima, nema buke ni prljavštine koja inače prati ovakve radove.
Vlaga u zidu sanacija i zaštita zidova
Vlaga u zidu sanacija
Uslovi života u takvim kućama predstavljaju veliki zdravstveni rizik. Vlaga u zidu slabi imunitet i izaziva respiratorne tegobe, a nakon nekog vremena dolazi i do razvoja ozbiljnijih bolesti kao što su alergijske reakcije, astma i druga obolenja.
Vlaga u zidu sanacija: Sanacija vlažnog zida je kompleksan posao. Pre svake sanacije, vlažan zid se mora dobro pregledati i utvrditi visina do koje se vlaga u zidu popela. Takođe se moraju utvrditi i uzroci vlažnosti. To mogu biti dotrajali oluci, neispravna vodovodna ili kanalizaciona instalacija, nepostojanje ili oštećenje hidroizolacije zidova, preterana kondenzacija vlage itd.
Sanacija vlage u zidovima vrši se nakon utvrđivanja pravog stanja. Kreće se sa temeljitim skidanjem oštečenog i zdravog maltera do 60 cm iznad gornje ivice vlažne fleke. Kada se dođe do golog zida, isti treba dobro očistiti žičanom četkom i tek nakon toga može se nastaviti sa ostalim postupcima koje podrazumeva izolacija zidova od vlage.
Vlaga u zidu sanacija